Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

KOSTKA BRUKOWA RZESZÓW - NAJWIĘKSZY WYBÓR WZORÓW I KOLORÓW W REGIONIE

Dobra kostka brukowa powinna odznaczać się nie tylko wyjątkowym designem, ale przede wszystkim wytrzymałością, która pozwoli na użytkowanie kostki przez lata. Decydując się na kostkę brukową warto zatem stawiać na pewnych producentów o sprawdzonej renomie. Taki producentem niewątpliwie jest firma Polbruk, której to kostkę - o różnego rodzaju warstwach wierzchnich, w różnych kształtach i o różnorodnej kolorystyce - znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Przed dokonaniem wyboru wzoru i koloru kostki brukowej warto zadać sobie kilka pytań, by ułożona już kostka mogła cieszyć nas przez wiele lat. Jaką rolę będzie ma ona pełnić? Czy model który nam się podoba dobrze wkomponuje się w otoczenie? A może inny lepiej wpasuje się wizualnie, a dodatkowo podkreśli walory aranżowanej przestrzeni? Czy parametry techniczne wybranego wzoru kostki brukowej pozwolą na swobodne jej użytkowanie w docelowej lokalizacji? Na pozór banalne pytania okazują się tu bardzo istotne przy wyborze rodzaju kostki brukowej. Ważne jest, by zastosowana kostka brukowa w pełni spełniała oczekiwania.

Kostka brukowa płukana

kostka brukowa płukana rzeszów

Kostka brukowa płukana - powierzchnia delikatnie chropowata i antypoślizgowa. Jej wierzchnia warstwa została poddana obróbce polegającej na wypłukaniu drobin betonu i wyeksponowaniu barwnego ziarna kruszywa.

Kostka brukowa melanż

Kostka brukowa melanżowa charakteryzuje się zróżnicowaną pod względem natężenia kolorystyką np. o dominujących dwóch lub trzech barwach, czy mieniące się kolorami tęczy. Odpowiednio ułożona daje spektakularne efekty.

Kostka brukowa standardowa

Kostka brukowa standardowa - nazywana też przemysłową stosowana jest przeważnie na większych obszarach np. chodnikach. Kostka brukowa standardowa zwykle ma jednolity kolor oraz prosty kształt klepsydry bądź prostokąta.

Kostka brukowa płomieniowana

płomieniowana kostka brukowa rzeszów

Kostka brukowa płomieniowana - kostka innowacyjna, której powierzchnia poddawana jest działaniu wysokiej temperatury. Kostka tego typu nawiązuje fakturą do płomieniowego granitu, łącząc w sobie funkcjonalność z wysoką estetyką. Antypoślizgowa. Naturalna, podkreślająca otoczenie kolorystyka.

Kostka brukowa postarzana

kostka brukowa postarzana rzeszów

Kostka brukowa postarzana - urok dawnych dworów zaklęty w strukturze i kolorystyce kostki brukowej. Aranżacje współczesnych ogrodów coraz częściej nawiązują do dawnych przestrzeni dworskich, a zastosowanie kostki postarzanej to elegancki sposób na dyskretne podkreślenie nawiązania do historii i tradycji.

Kostka brukowa świecąca

swiecaca kostka brukowa rzeszów

Kostka Polbruk Lumia lśni niebieskim światłem po zapadnięciu zmroku. W produkcji kostki brukowej świecącej po zmroku  użyto kruszywa z dodatkiem luminoforów - substancji wykazujących zdolność absorbowania energii i jej emitowania.  Efektowny element dekoracyjnego oświetlenia ogrodu.

Nawierzchnie wyłożone kostką brukową narażone są na wpływ szkodliwych czynników - nie tylko na zmienne warunki pogodowe, ale też na ścieranie, zarysowania oraz różnego rodzaju zabrudzenia. Należy pamiętać, że przy zachowaniu określonych zasad dotyczących użytkowania i czyszczenia tego rodzaju nawierzchni - kostka brukowa będzie spełniała swoją funkcję i zachowa estetyczny wygląd przez długie lata.

Kostka brukowa - codzienne użytkowanie nawierzchni

Aby utrzymać kostkę brukową firmy Polbruk w czystości i nie dopuścić do trwałych i ciężkich do usunięcia zabrudzeń - nie należy na kostce brukowej wykonywać prac, które mogą spowodować zaplamienie kostki brukowej olejem, smarem, smołą lub innymi substancjami chemicznymi, a także cementem i materiałami na bazie cementu. Jeżeli jednak prace wiążące się z takim ryzykiem musimy wykonać - nawierzchnie z kostki brukowej należy koniecznie starannie zabezpieczyć. Gdy dojdzie do tego typu zabrudzeń należy zastosować odpowiednie środki chemiczne, które są dostępne w składach budowlanych i następnie wykonać czyszczenie kostki brukowej według instrukcji podanej przez producenta. Podczas codziennego użytkowania,na nawierzchnię z kostki brukowej: nie należy rzucać ciężkich przedmiotów, nie wolno uderzać w nią ciężkimi metalowymi przedmiotami, bo takie działanie może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia nawierzchni pojedynczych kostek. Po nawierzchni z betonowej kostki brukowej nie należy też przeciągać ciężkich przedmiotów, a do odśnieżania należy stosować odpowiednie narzędzia, pozbawione ostrych krawędzi. Uchroni to kostkę brukową przed trwałymi zarysowaniami.

Kostka brukowa - czyszczenie

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne kostki brukowej to przede wszystkim jej regularne zamiatanie oraz mycie. Prace te należy to wykonywać na bieżąco. I tak: przy pomocy szczotki usuwamy naniesiony piasek i inne zanieczyszczenia, a także zanieczyszczenia biologiczne – takie jak np. opadające liście. Dwa razy do roku należy wykonać czyszczenie kostki brukowej silnym strumieniem wody. Dobrze jest użyć do tego zabiegu myjki ciśnieniowej, ponieważ przy jej pomocy wyczyścimy trudno dostępne miejsca i zagłębienia.

Kostka brukowa - konserwacja

Kostka brukowa wykonana z betonu jest materiałem porowatym co powoduje, że dość łatwo chłonie zabrudzenia, które są stosunkowo trudne do usunięcia. Stosowanie się do wyżej opisanych zaleceń z pewnością zapewni odpowiedni wygląd kostki brukowej przez długi czas, przy czym dodatkowe zabezpieczenie na pewno będzie stanowiło zaimpregnowanie kostki brukowej. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów służących do impregnacji kostki brukowej. Stosowanie ich ułatwia utrzymanie kostki w czystości, ale też zabezpiecza ją przed powstawaniem różnego rodzaju trwałych plam. Ważne, by poddawana zabiegowi impregnacji kostka brukowa była czysta, bez wykwitów i zabrudzeń, ponieważ impregnat nie tylko jej nie wyczyści, ale wręcz utrwali już istniejące zabrudzenia. Impregnację kostki brukowej trzeba powtarzać co około 3-4 lata. Należy pamiętać też, że impregnacja kostki brukowej nie zabezpieczy jej przed wszystkimi zanieczyszczeniami – na przykład przed zabrudzeniami z cementu i zapraw cementowych. Tego typu zabrudzenia będą tak samo groźne dla kostki, jak i przed impregnacją.

Kostka brukowa w zimie

Dostępna w KBR Rzeszów kostka brukowa Polbruk spełnia wymagania najwyższej, podanej w normie klasy odporności na warunki atmosferyczne tj. klasy D. Kostka brukowa Polbruk jest odporna na zamrażanie i odmrażanie w obecności środków odladzających. Założenia klasy D są niejako zapewnieniem, że powierzchnia kostki brukowej Polbruk nie ulegnie uszkodzeniu przy ujemnych temperaturach i przy stosowaniu środków odladzających, przy czym należy pamiętać, że intensywne stosowanie powszechnie używanej soli kamiennej - może w dłuższym okresie czasu spowodować różnice w wybarwieniu kostki brukowej.

Kostka brukowa a chwasty

Wyrastająca w szczelinach różnego rodzaju niepożądana roślinność taka jak chwasty, trawa czy mech z całą pewnością nie dodaje uroku nawierzchni wykonanej z kostki brukowej. Usuwanie niechcianej roślinności nie jest prostym zadaniem, bowiem jest to na pewno czasochłonne, a przy tym należy uważać by ostrymi narzędziami nie uszkodzić samej kostki. Nieproszoną roślinność można usunąć też poprzez spryskanie ich środkami chwastobójczymi.

Więcej informacji - między innymi wzory i kolorystyka: kostka brukowa, płyty tarasowe, obrzeża, ogrodzenia z pustaków łamanych i innego asortymentu brukarskiego prezentujemy

Polityka plików cookie

Zapoznaj się z polityką plików cookies.

Czy akceptujesz?