Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

PŁYTY TARASOWE RZESZÓW - NAJWIĘKSZY WYBÓR WZORÓW I KOLORÓW W REGIONIE

Współcześnie stosowane rozwiązania architektoniczne w budownictwie pokazują, że przestrzeń powinna być nowoczesna, stylowa i funkcjonalna. Trendy te są obecne nie tylko w budownictwie i wykończeniu wnętrz, ale też szybko przeniknęły do sektora materiałów nawierzchniowych. Efektem przenikania się stylów i trendów jest coraz częstsze stosowanie nowoczesnych płyt tarasowych na przestrzeniach przydomowych.

Taras jako przestrzeń jest niezwykle wymagający pod względem aranżacyjnym - szczególnie jeśli chodzi o dobór odpowiedniej nawierzchni, która musi współgrać zarówno z charakterem budynku, jak i otaczającym go ogrodem. Doskonale spełniają to zadanie płyty tarasowe Polbruk, które łączą w sobie solidność z nowoczesnością i elegancją. 

Płyty tarasowe - modny, a przede wszystkim wygodny sposób na szybkie i gustowne wykończenie tarasu. Płyty tarasowe są produktem bardzo estetycznym, łatwym w utrzymaniu, a do tego bardzo trwałym. Dostępne w KBR Rzeszów płyty tarasowe Polbruk stanowią szeroki wachlarz możliwości w aranżacji przestrzeni. Oferujemy płyty tarasowe o różnych rozmiarach i grubości, o różnej fakturze i w różnej kolorystyce. Dostępne są między innymi płyty tarasowe przypominające naturalny granit, naturalny trawertyn czy drewno, ale też płyty klasyczne - standardowe, czy też bardziej unikatowe - jak w kształcie sześciokątów, czy o wierzchniej warstwie drukowanej, która dodatkowo będzie stanowiła ciekawy i nowoczesny element dekoracyjny. Poniżej prezentujemy kilka rodzajów płyt tarasowych cieszących się największym zainteresowaniem Klientów.

Płyty tarasowe o fakturze przypominającej naturalny trawertyn

Płyty tarasowe przypominające naturalny trawertyn Rzeszów

Płyty tarasowe POLBRUK LINEA stylistycznie odwołują się do trawertynu. Smukły, prostokątny kształt, nieregularnie chropowata powierzchnia oraz subtelna kolorystyka działają inspirująco  - wprowadzając do przestrzeni niepowtarzalny styl oraz odrobinę ekskluzywności.

Płyty tarasowe o fakturze naturalnego drewna

Płyty tarasowe przypominające naturalne drewno Rzeszów

Płyty tarasowe Polbruk Lira łączą w sobie fakturę drewna z trwałością betonu. W oryginalny sposób odwzorowują piękno natury, charakteryzując się dużą wytrzymałością. Wyrazista kolorystyka i naturalne usłojenia z pewnością dodadzą uroku każdej posesji.

Płyty tarasowe o fakturze płomieniowego granitu

Płyty tarasowe przypominające naturalny granit Rzeszów

Płyty tarasowe Polbruk Aura wyróżniają się lekkością formy oraz jedyną w swoim rodzaju fakturą nawiązującą do płomieniowego granitu. Duży rozmiar oraz regularny kształt pozwalają na tworzenie unikalnych wzorów, dając efekt przestrzeni dobrze poukładanej.

Sześciokątne płyty tarasowe

Nowoczesne o ciekawym i dodającym uroku kształcie. Piękno aranżacji wynika z jej kompozycji. Siłą płyt tarasowych Polbruk Exa jest geometryczna nieregularność, która układa się w idealnie dopasowaną całość. Misternie wykonane sześcioboki szybko staną się podstawą klimatycznych ogrodów i tarasów.

Płyty tarasowe drukowane

Płyty tarasowe drukowane Rzeszów - mozaika

Elegancki, modny patchwork łączący urok roślinnych i orientalnych motywów z ponadczasową trwałością. Drukowane płyty tarasowe z kolekcji Mosaic Victoria zostały zaprojektowane z myślą o miłośnikach niebanalnych, odważnych lecz jednak romantycznych rozwiązań.

Ekologiczne - płyty ażurowe

ekologiczna kostka brukowa rzeszów

Wykorzystanie ekologicznych płyt pozwala na zachowanie zielonych obszarów w miejscach przeznaczonych na przykład na parking czy podjazd. Ażurowe płyty pozostawiają wolne przestrzenie, które można wypełnić drobnym żwirem, czy też obsiać trawą. Otwory zapewnią przenikanie wody opadowej do gruntu.

Zastosowanie płyt tarasowych na terenach przydomowych

Szeroka oferta płyt tarasowych oraz nowe trendy architektoniczne skłaniają do tego by planując przestrzeń przydomową zastanowić się jak ją zaaranżować by była „na czasie”, jakimi kształtami, fakturami i barwami ją wypełnić, by była elegancka i gustowna. Pomocny będzie koncepcyjny projekt zagospodarowania terenu. Najlepiej by taki projekt przygotował specjalista, ale jeżeli chcemy sami podjąć się takiego zadania to niewątpliwie warto nad tym tematem pochylić się dłużej, ponieważ w dobrze zaaranżowanej przestrzeni nie ma miejsca na przypadkowość. Warto wykonać plan przestrzenny, na którym zostaną uwzględnione takie parametry jak wymiary tarasu, wzór nawierzchni jaką planujemy zastosować, przewidywane obciążenie oraz sposób użytkowania nawierzchni. Warto też wziąć pod uwagę elementy odwadniające. Płyty tarasowe można w sposób estetyczny łączyć z kostką brukową zastosowaną na przykład na przyległych do tarasu terenach.

Płyty tarasowe - pielęgnacja

Betonowe płyty tarasowe nie są materiałem całkowicie odpornym na zabrudzenia zewnętrzne takie jak ziemia, glina czy nawet kawa. Należy zatem dbać o utrzymanie czystości powierzchni z płyt tarasowych. Istnieje możliwość stosowania środków impregnujących, które poprawiają warunki codziennego utrzymania powierzchni w czystości. Czynności związane z impregnowaniem trzeba cyklicznie powtarzać ze względu na określony czas skutecznego działania impregnatu. Podobnie jak w przypadku kostki brukowej - nie należy impregnować płyt tarasowych, na których wystąpił wykwit wapienny, ponieważ działanie takie może spowodować zatrzymanie procesu naturalnego jego zanikania wykwitu. W przypadku prowadzenia jakichkolwiek robót budowlanych w sąsiedztwie nawierzchni wykonanej z płyt tarasowych należy ją starannie zabezpieczyć, ponieważ bardzo trudno usunąć plamy to zaprawie murarskiej lub kleju na bazie cementu.

Płyty tarasowe – użytkowanie zimą

Nawierzchnię wykonaną z betonowych płyt tarasowych należy na bieżąco odśnieżać. Nie należy dopuszczać do powstania warstwy ubitego śniegu - lodu. Decydując się na zastosowaniu środków odladzających płyty tarasowe należy pamiętać, że należy je stosować, tylko wtedy gdy jest to niezbędne i wyłącznie o właściwej granulacji, czyli rozdrobnieniu. Nie wolno stosować środków odladzających zbrylonych. Odladzające środki chemiczne należ stosować w ilości na jednostkę powierzchni wynikającą z instrukcji. Aby zapewnić optymalną skuteczność stosowanego środka odladzającego należy zalecaną ilość środka odladzającego rozprowadzić po całej nawierzchni – co ważne - równomiernie. Jeżeli jest to możliwe należy unikać stosowania środków chemicznych, zamiennie stosując materiały sypkie powodujące „uszorstkowienie” zlodowaciałych powierzchni.

Więcej informacji - między innymi wzory i kolorystyka: kostka brukowa, płyty tarasowe, obrzeża, ogrodzenia z pustaków łamanych i innego asortymentu brukarskiego prezentujemy

Polityka plików cookie

Zapoznaj się z polityką plików cookies.

Czy akceptujesz?